• 0935-267-7530
  • info@s2020.ir

ایجاد نقشه سایت گوگل و معرفی آن به گوگل

افزودن سایت به 350 موتور جستجو

ایجاد نقشه سایت گوگل و معرفی آن به گوگل


ایجاد نقشه سایت گوگل و معرفی آن به گوگل:

 

۱-برای این کار ابتدا به سایت http://www.xml-sitemaps.com مراجعه کنید .

 

۲-در قسمت Starting url آدرس سایت خود را وارد کنید .

 

۳-در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سایت خود را انتخاب کنید ، که برای به روز شدن روزانه Daily ، ساعتی Hourly و … را انتخاب کنید .

 

۴– در قسمت Last Modification تاریخ آخرین به روز رسانی سایت را وارد کنید و اگر مطمئن نبودید گزینه Use Server Response را انتخاب کنید .

سپس روی گزینه Start کلیک کنید . بعد از کلیک کردن روی Start ، برنامه شروع به لیست نمودن سایت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سایت شما مدت زمان متغیری طول خواهد کشید .

 

۵-پس از این عملیات تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید و دو فایل Sitemap.xml و Sitemap.xml.gz برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرد که sitemap.xml.gz نسخه فشرده شده sitemap.xml می باشد .

 

۶– فایل sitemap.xml را دانلود کرده و در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید .

 

۷– به آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/sitemaps رفته و از منوی سمت چپ سایت روی گزینه Add Sitemap کلیک کنید .

 

۸– از قسمت Choose Type ، روی گزینه Add general web sitemap کلیک کنید . و در قسمت My Sitemap URL نام نقشه سایت را که همان sitemap.xml است در قسمت مشخص شده در تصویر وارد کنید .

 

۹– روی کلید Add general web sitemap کلیک کنید .

۱۰-در صورت انجام صحیح تمامی مراحل تصویری شبیه به تصویری زیر را ملاحظه خواهید کرد.

۱۱-حال باید منتظر باشید که فایل نقشه سایت شما توسط گوگل دانلود شده و آدرس های درون آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتایج جستجوها نمایش داده شود .

۱۲– در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید ، سایت شما به زودی در گوگل فهرست می شود .

 

حجت
حجت

ثبت نظر