• 0935-267-7530
 • info@s2020.ir

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی

بازاریابی اینترنتی


 بازاریابی اینترنتی:

اینترنت مارکتینگ به عنوان مجموعه ای از ابزارها شناخته میشود که برای افزایش بازدید سایت , فروش بیشتر یا افزایش محبوبیت و شناخته شدن برند در فضای اینترنت استفاده میشود و هدف نهایی هر تیم اینترنت مارکتینگ بهبود وضعیت فعلی کسب و کارهای اینترنتی است.

اگر به دنبال یک شرکت Internet Marketing برای بهبود وضعیت فعلی خود هستید و نمیدانید از میان اینهمه شرکت فعال در این زمینه چطور انتخاب درستی داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مجموعه توانایی هایی که هر تیم اینترنت مارکتینگ باید داشته باشد آشنا کنیم.

با مطالعه این مقاله متوجه میشود که آیا شرکتی که قصد دارد مشاور شما در اینترنت مارکتینگ باشد توانایی ها و قابلیت لازم را دارد یا خیر.

انتخاب یک مشاور درست برای اینترنت مارکتینگ بسیار با اهمیت است زیرا پروسه انجام این کار طولانی است و اگر بعد از چند ماه از همکاری متوجه بشوید که شرکتی درستی را انتخاب نکرده اید

و نمیتوانند پاسخگوی نیاز شما باشند هم متحمل زیان مالی شده اید و هم زمان زیادی از دست داده اید که این فوت وقت برای رقیبان شما فرصت خوبی بوده برای اینکه خودشان را بالا بکشند و فاصله زیادی از شما بگیرند.

بازاریابی اینترنتی تخصص ماست، به طور خلاصه بازاریابی اینترنتی به معنای استفاده از ابزارها و رسانه های مختلف جهت افزایش فروش و برندسازی در اینترنت است.

برای موفقیت در بازار رو به رشد اینترنت صرفا داشتن یک وب سایت اینترنتی کافی نیست و شما باید بتوانید مخاطب مناسب هدفمند را برای سایت خود جذب کرده و آنها را تبدیل به مشتری کنید.

ما با استفاده از بهترین روشهای بازاریابی از اینترنت انجام چنین کاری را با بالاترین کیفیت ممکن و به سهولت برای مشتریان خود امکان پذیر کرده ایم.

از بزرگترین مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به مواردی مانند: در دسترس بودن همیشگی، ارزان بودن، شبانه روزی بودن و اثربخشی فوق العاده بالا اشاره کرد.

مجموعه توانایی ها و امکاناتی که باید در بازاریابی اینترنتی استفاده شوند، عبارتند از:

 

طراحی سایت حرفه ای:

هر تیم اینترنت مارکتینگ باید با دانش و اصول طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب آشنایی داشته باشد و بتواند سایتی با رعایت تمام استاندارد های رابط کاربری UI و تجربه کاربر UX طراحی کند.

طراحی این وب سایت باید به گونه ای باشد که کاربر ورودی را به سمت تبدیل شدن به مشتری هدایت کند. لازمه طراحی یک سایت استاندارد آشنایی با علم روز برنامه نویسی وب و داشتن تجربه کافی در پیاده سازی پروژه های است.

در صورتی که طراحی سایت مناسب انجام نشود، فعالیت هایی که در بازاریابی اینترنتی قرار است منجر به افزایش بازدید شوند، بازدهی خود را از دست خواهند داد و بازدهی مناسب را برای شما نخواهند داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت حرفه ای و نکاتی که باید در آن رعایت شود به صفحه طراحی سایت مراجعه نمایید.

 

تبلیغات اینترنتی (Internet Marketing):

برای بازاریابی در محیط اینترنت میتوان از ابزارهای تبلیغاتی استفاده کرد که مهم ترین آن سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل به نام ادوردز Adwords است.

در این سیستم تبلیغات شما بر اساس نوع کلمه کلیدی جست و جو شده توسط کاربر در قسمت بالا و پایین نتایج جست و جو در سایت گوگل نمایش داده میشود و میتواند پتانسیل بسیار خوبی برای جذب مشتریانی که به دنبال کالا و خدمات شما هستند داشته باشد.

در ادوردز میتوان کمپین های مختلف بر اساس کلمات کلیدی مختلف ایجاد کرد و یکی از مهم ترین مزایای این سیستم تبلیغاتی شناور بودن هزینه پرداختی توسط شماست زیرا هزینه هر کلیک بر اساس میزان محبوبیت آن کلمه کلیدی مشخص میشود

و میتوان با تست های مختلف و بهینه سازی کمپین ها در طول زمان به کمترین هزینه با بیشترین بازدهی رسید.

پلتفرم های بسیار زیادی برای تبلیغات در محیط اینترنت وجود دارد، تبلیغات در موتورهای جستجو، تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی سایت یا سئو و تبلیغات در شبکه های اجتماعی و بازاریابی ویروسی از جمله برخی از روش های تبلیغات در بستر اینترنت هستند.

طبق آمارهای جهانی میزان سرمایه گذاری بر روی تبلیغات اینترنتی روز به روز در حال گسترش است و شرکت های بیشتری به سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات در بستر اینترنت می پردازند.

 

Search-Engine-Marketing-e1506682108755 بازاریابی اینترنتی

آنالیز داده و وضعیت سایت:

در فضای مجازی داده ها اهمیت بسیار بالایی دارند و بدون استفاده از ابزارهای آنالیزی عملا هیچ کاری نمیشود انجام داد. با استفاده از ابزارهای آنالیز سایت مانند گوگل آنالیتیکز Google Analytics میتوانیم بفهمیم که :

 • میزان بازدید سایت چقدر است
 • چه میزان از این کاربران یک بار ورود و چه میزان بازگشتی هستند
 • حضور کاربر در سایت چند دقیقه است
 • نرخ پرش Boune Rate سایت چقدر است
 • چه میزان بازدید از شبکه های اجتماعی مختلف است
 • کاربر از چه دستگاهی برای مرور سایت استفاده میکند
 • از چه منابعی و به چه میزان کاربر به سمت سایت هدایت میشود
 • کدام صفحات سایت بیشترین محبوبیت و جذب کاربر را داشته اند
 • کدام صفحات سایت بیشترین نرخ خروج کاربر را داشته اند

و اطلاعات دیگری که میتواند چراغ راه تصمیم گیری برای روند آینده سایت باشد و کمک فراوانی به بهینه سازی بخشهای مختلف سایت بکند و یکی از مهم ترین وظایف هر تیم اینترنت مارکتینگ تحلیل این داده ها و ارائه راهکار بر اساس آن است.

 

سئو و بهینه سازی سایت:

امروزه برای هر کسب و کاری در فضای اینترنت رقبای بسیار زیادی وجود دارد و افراد بر اساس نوع جست و جوی خود در صفحه نتایج گوگل وارد یکی از نتایج (در اکثریت مواقع یکی از ۳ نتیجه اول) شده و خرید خود را انجام میدهند

و برای قرار گرفتن در میان نتایج برتر موتور جست و جو باید مجموعه استانداردهایی در سایت رعایت شود که به آن Search Engine Optimization یا بهینه سازی برای موتور جست و جو گفته میشود.

سئو شامل نکات بسیار زیادی میشود که بخشهایی از آن مربوط به مسائل داخلی سایت میشود که به On page Seo و بخشهایی از آن به مسائل خارج از سایت میشود و به Off page Seo معروف است.

رعایت تمام اصول مربوط به سئو خالی و خارجی سایت در کنار هم باعث بهینه شدن و افزایش محبوبیت سایت برای موتورهای جست و جو میشود که نتیجه آن رسیدن به رتبه های اول گوگل و سایر موتورهای جست و جو است.

توجه کردن به سئو بسیار مهم است زیرا اکثریت کاربران قبل از شروع هر کاری ابتدا در مورد آن جست و جو میکنند و اولین سایتی که به سراغ آن میروند گوگل است.

پس اگر سایتهایی که رتبه های بالای گوگل را در اختیار دارند میتوانند بازدید بسیار بالایی بصورت طبیعی و بدون هیچ هزینه ای داشته باشند.

در همین موضوع بخوانید :

 

 

بازاریابی محتوایی:
محتوایی پادشاه است حتما با این جمله برخورد کرده اید که معنی بسیار زیادی پشت آن است.اگر میخواهید فروش بیشتری داشته باشید صرف داشتن کالا مهم نیست چون خیلی ها میتوانند آن کالا را داشته باشند و حتی با قیمت پایین تر بفروشند.

در این بازار رقابتی فروشنده ای برنده است که بتواند اعتماد کاربر را جلب کند و این جلب اعتماد با ارائه محتوی امکان پذیر است.شرکتی که خدمات اینترنت مارکتینگ ارائه میکند باید بتواند راهنمای خوبی برای شما برای تولید محتوی باشد.

تیم دیجیتال مارکتینگ به شما کمک میکند مقالات سایت خود را بهینه شده بنویسید که شامل موارد زیر میشود :

 1. تیتر مقالات را چگونه انتخاب کنید
 2. تعداد کلمات استاندارد یک متن چقدر باید باشد
 3. چطور از تگ های H1 تا H3 استفده کنید
 4. کلمه کلیدی چیست و چطور باید در متن بکار برود
 5. تراکم کلمه کلیدی چیست و چقدر باید باشد
 6. از مولتی مدیا (عکس , فیلم , صدا) در مقالات چگونه استفاده کنید
 7. تگ alt چیست و چگونه از آن استفاده کنید
 8. لینکسازی داخلی و خارجی متن باید چگونه باشد

مواردی که به آنها اشاره شد، مهمترین توانایی های اصلی هستند که هر شرکت ارائه کننده خدمات اینترنت مارکتینگ باید داشته باشند به طور خلاصه بازاریابی اینترنتی به معنای استفاده از ابزارها و رسانه های مختلف جهت افزایش فروش و برندسازی در اینترنت است.

برای موفقیت در بازار رو به رشد اینترنت صرفا داشتن یک وب سایت اینترنتی کافی نیست و شما باید بتوانید مخاطب مناسب هدفمند را برای سایت خود جذب کرده و آنها را تبدیل به مشتری کنید.

ما با استفاده از بهترین روشهای بازاریابی از اینترنت انجام چنین کاری را با بالاترین کیفیت ممکن و به سهولت برای مشتریان خود امکان پذیر کرده ایم.

از بزرگترین مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به مواردی مانند: در دسترس بودن همیشگی، ارزان بودن، شبانه روزی بودن و اثربخشی فوق العاده بالا اشاره کرد.

 

چرا بازاریابی اینترنتی اهمیت دارد؟
طبق آمارهای معتبر منتشر شده، ۷۸% از مردم قبل از خرید از اینترنت و به طور خاص موتورهای جستجو برای تحقیق درباره آن استفاده میکنند.

در ایران مدیران خرید شرکتها نیز از گوگل برای تحقیق استفاده میکنند و نهایتا شرکتهایی را انتخاب خواهند کرد که علاوه بر دیده شدن در اینترنت، بتوانند محتوا و اطلاعات کافی را در مورد محصول یا خدماتی که ارائه می دهند عرضه کنند.

قطعا شما هم می دانید که دنیای امروز، داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست. اگر شما زیباترین، سریعترین و ایمن ترین سایت دنیا را داشته باشید

اما سایت فوق بیننده ای نداشته باشد و یا نتواند نظر بینندگان خود را جلب کند این سایت هیچ ارزشی نخواهد داشت. برای اینکه سایت شما بتواند شما را به موفقیت برساند باید سه کار را انجام دهید:

 • آوردن بیننده به سایت
 • نگهداشتن بیننده بر روی سایت و ارائه اطلاعات مناسب
 • تبدیل بیننده به مشتری (افزایش نرخ تبدیل سایت)

 

internet-marketing-e1506681839381 بازاریابی اینترنتی

 

 

بازاریابی اینترنتی:

بازاریابی اینترنتی شامل مفاهیم و نکات بسیار زیادی است. کارشناسان ما بر اساس نیازهای شما بهترین راهکارها را برای افزایش بازدید هدفمند و سوددهی سایت شما ارائه خواهند داد.

برخی از خدمات مشاوره ای که ما در زمینه بازاریابی اینترنتی انجام می دهد عبارتند از:

 • تحلیل سایت شما و مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آن
 • طراحی سایت به صورت بهینه سازی شده برای گوگل
 • ارائه خدمات سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)
 • مشاوره در زمینه بازاریابی ایمیلی
 • مشاوره در زمینه تبلیغات اینترنتی
 • مشاوره در زمینه روش های مختلف افزایش بازدید سایت
 • بازاریابی ویدئویی
 • بازاریابی ویروسی
 • ایجاد باشگاه مشتریان
 • افزایش نرخ تبدیل
 • بازاریابی اینترنتی و روشهای آن

در صورتی که تمایل دارید سایت شما رتبه مناسبی در گوگل پیدا کند و بازدیدکننده هدفمند آن افزایش پیدا کند، می توانید صفحه مرتبط با سئو را مطالعه بفرمایید

یا با کارشناسان بازاریابی اینترنتی طراحی سایت ۲۰۲۰ تماس حاصل فرمایید و کاتالوگ سئو ما را دریافت کنید. همچنین اگر سایت شما در برخی از کلمات کلیدی رتبه مناسبی دارد اما از فروش خود راضی نیستید،

می توانید با کارشناسان ما در زمینه بهینه سازی نرخ تبدیل و بهبود وضعیت تبدیل بازدیدکننده سایت خود به مشتری مشورت کنید و راهکارهای لازم را عملی سازید.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتر در مورد روش های بازاریابی اینترنتی داشته باشید، پیشنهاد میکنیم که لینک های زیر را مشاهده نمایید:

 

برای مشاوره در زمینه بازاریابی اینترنتی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش های بازاریابی اینترنتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محمدجواد
محمدجواد

ثبت نظر