• 0935-267-7530
  • info@s2020.ir

خدمات سئو و بهینه سازی شامل چه مواردی می شود؟

سئو

خدمات سئو و بهینه سازی شامل چه مواردی می شود؟


خدمات سئو و بهینه سازی شامل چه مواردی می شود؟

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند و وسایل الکترونیکی باعث شده که بسیاری از کاربران برخی از نیازهای خود را از طریق اینترنت و به صورت غیر حضوری برطرف نمایند. به طور مثال کالاهای موردنظر خود را از سایت های فروشگاهی سفارش داده و درب منزل خود تحویل بگیرند.

استفاده از گرافیک زیبا و برنامه نویسی مناسب میتواند برای سایت شما حائز اهمیت باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر سایت شما در دسترس کاربر قرار نگیرد و جز اولین نتایجی نباشد که مورد جستجو قرار گرفته ،

ممکن است از دید کاربر پنهان بماند و بازدید لازم را روی سایت بدست نیاورد. بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از خدمات سئو و بهینه سازی میباشد که میتواند رتبه سایت شما را در گوگل بالا ببرد.

امروزه با توجه به آموزش های بسیاری که در زمینه سئو وجود دارد برخی افراد را برآن داشته که سئو سایت خود را انجام دهند اما باید توجه داشت که الگوریتم های موتورهای جستجو به صورت مداوم در حال تغییر هستند

واگر به نکات بسیار زیادی که حاصل سال ها تجربه است توجه نکنند ممکن است عواقبی در پی داشته باشد که برای جبران آن باید وقت و زمان زیادی را صرف کرد. با این حال تیم ما خدمات سئو و بهینه سازی را همراه با آموزش در سایت قرار داده است

تا شما کاربران گرامی به راحتی خدمات ما را مورد ارزیابی قرار دهید وتیم ما را با صبر و بردباری در بالا بردن رتبه سایت خود در موتورهای جستجو یاری نمایید.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت شامل موارد مختلفی است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

۱٫ استخراج کلمات کلیدی متناسب با موضوع سایت و نیاز مشتری

یکی از مهمترین خدمات سئو و بهینه سازی سایت است که باید در ابتدا به آن پرداخته شود چرا که اگر سایتی کلمه کلیدی نداشته باشد کاربر به سختی میتواند به آن سایت دسترسی پیدا کند بنابراین باید توجه ویژه ای به آن داشت. انتخاب کلمات کلیدی اولین مرحله در سئو است و اگر کلمات کلیدی به خوبی انتخاب نشوند، سایر اقدامات سئو بی نتیجه خواهند ماند. در واقع انتخاب کلمات کلیدی مرحله هدف گذاری در سئو است.
عواملی که در انتخاب کلمات کلیدی دخیل هستند به صورت خلاصه عبارتند از : مرتبط بودن با مخاطب هدف، میزان جستجوی کلمه کلیدی، تعداد و قدرت رقبا در کلمه کلیدی مورد نظر. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم را مطالعه نمایید.

 

google-adwords-keyword-planner-tool خدمات سئو و بهینه سازی شامل چه مواردی می شود؟

 

آنالیز رقبا

آنالیز رقبا با استفاده از ابزارهای مختلف صورت میگیرد و بیانگر این است که رقبای سایت شما از چه کلماتی ورودی میگیرند و برای چه کلماتی سرمایه گذاری کرده اند. .

یکی از اقدامات مهمی که تیم پشتیبانی سئو طراحی سایت ۲۰۲۰ انجام می دهند، هدفگذاری کلمات کلیدی است، اگر در انتخاب کلمات کلیدی به درستی تصمیم گیری کنید، بازدهی سایت شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

به عنوان مثال با توجه به اعتبار سایت شما و استراتژی که تیم سئو طراحی سایت ۲۰۲۰ برای شما مشخص می کند، می توان بر روی کلمات کلیدی با رقابت بالا یا کلمات کلیدی با نرخ تبدیل بالا و رقابت کم سرمایه گذاری کرد.

لازم به ذکر است که کلمات کلیدی که طولانی تر هستند، نرخ تبدیل بیشتری نسبت به کلمات کوتاه دارند و در مجموع تعداد جستجوی آنها نیز بیشتر است.

 

استفاده از ابزارها متناسب برای استخراج کلمات کلیدی

استفاده از ابزارهای متناسب با اصول سئو برای استخراج کلمات کلیدی، از دیگر خدمات سئو و بهینه سازی طراحی سایت ۲۰۲۰ میباشد. برخی از این ابزارها هستند که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد،

مهمترین ابزارهای رایگان استخراج کلمات کلیدی عبارتند از:

  • گوگل ترندز: ابزار گوگل ترندز امکان مشاهده روند جستجوی کلمات کلیدی و مقایسه آنها با یکدیگر را به ما می دهند همچنین مشاهده تعداد جستجوی کاربران در مکان های مختلف و پیشنهاد کلمات کلیدی جدید را به ما می دهد. برای مشاهده سایت گوگل ترندز، برای مقایسه کلمات کلیدی به آدرس google.com/trends/explore مراجعه نمایید.
  • سایت kwfinder.com : این سایت به شما امکان مشاهده روند جستجو و تعداد متوسط جستجوی ماهیانه کلمات کلیدی را می دهد و همچنین پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط را نیز ارائه خواهد داد. آدرس سایت : kwfinder.com
  • الکسا : سایت الکسا که متعلق به شرکت آمازون است، تحلیل بازدید روزانه و کلمات کلیدی ورودی به سایت مختلف را ارائه می دهد و با استفاده از امکانات این سایت می توان بررسی نمود که رقبای ما از چه کلمات کلیدی از گوگل ورودی می گیرند. آدرس سایت الکسا، alexa.com است.

بررسی تعداد جستجو و میزان رقابت

استفاده از هر واژه کلیدی در وبسایت، به منزله ورود به یک رقابت است. پس باید بدانید که چگونه می توانید در این رقابت شانس برنده شدن خود را بیشتر کنید.

قبل از بررسی سطح رقابت در مورد یک کلمه کلیدی خاص، باید رقبای خود را بشناسید. تصور بسیاری از مردم این است که اگر مثلاً با جستجوی عبارت “وام مسکن” گوگل نیم میلیون نتیجه را نشان بدهد،

این به معنای وجود نیم میلیون رقیب در این عبارت کلیدی است. در حالی که چنین تصوری درست نیست. برای مطالعه بیشتر به مقاله ارزیابی سطح رقابت بر سر یک کلمه کلیدی مراجعه کنید.

 

۲٫ تولید و بهینه سازی محتوا

عوامل زیادی در بوجود آمدن یک سایت موفق نقش دارند، بعد از آنکه سایت را طراحی و قالب آن را بهینه کردیم نوبت به بهینه سازی محتوا می‌رسد.

اگر اصول سئو و الگوریتم‌ها در محتوای تولید شده صفحات سایت رعایت نشود بر روی افزایش رنک و رتبه سایت تأثیر منفی دارد و علی رغم اینکه سایت از نظر طراحی و ساختار بسیار مناسب طراحی شده،

اگر محتوای مفیدی نداشته باشد به نتیجه ای نخواهد رسید، اما اگر محتوای تولید شده بهینه باشد به زودی نقش آن در کسب و کار نمایان می‌شود. مقاله نقش تولید محتوای با کیفیت در سئو در تولید محتوای بهینه شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.

کپی نکردن محتوا

محتوایی که به صورت کپی ایجاد می شود، هیچ ارزشی به محیط وب اضافه نمی کند، بنابراین موتورهای جستجو نیز علاقه ندارند محتوای کپی را نگهداری کنند و به کاربران نتایج تکراری و کپی نمایش دهند. به همین دلیل وجود محتوای کپی در وب سایت ها، باعث جریمه شدن آنها می شود.

رعایت اصول نگارشی و قوانین گوگل

رعایت اصول نگارش و ایجاد محتوای جذاب برای کاربران، از فاکتورهای مهم برای موتورهای جستجو است. زیرا آنها به دنبال این هستند که بهترین نتایج را به کاربر نشان دهند و اولویت را به سایت هایی می دهند که اصول نگارش را به خوبی در سایت خود رعایت کرده باشند و محتوای آنها مطابق قوانین گوگل ایجاد شده باشد.

 

۳٫ تحلیل رقبا

برای یک بازاریابی موثر و موفق نیاز به تحلیل رقبا و تحقیق در مورد رفتار مشتریان داریم. برای بررسی و تحلیل رفتار رقبا باید به نکاتی مانند استراتژی و انگیزه آن ها, ویژگی ها و توانایی ها و سیگنال بازار توجه نمود.

جمع آوری اطلاعات دقیق و منظم, مقایسه, پردازش و طبقه بندی اطلاعات بدست آمده باعث بهبود برنامه بازاریابی شما می شود که میتوانید با استفاده از پکیج خدمات سئو و بهینه سازی طراحی سایت ۲۰۲۰ رقبای خود را ارزیابی کنید. مقاله تحلیل رقبا میتواند به شما در این زمینه کمک کند.

تحلیل رقبا شامل دو بخش است که عبارتند از :

  • کلمات کلیدی : نحوه تحلیل کلمات کلیدی در مورد رقبا که در بخش قبل شرح داده شد.
  • بک لینک : بک لینک یکی از پرکاربردترین کلماتی است که در بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به کار می‌رود.

در این مقاله تعریف بک‌لینک‌ها و اینکه چرا آنها در سئو ضروری هستند را بیان خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که موضوع بک لینک همواره یکی از بحث های داغ در زمینه سئو بوده است،

گوگل از سال ۲۰۱۱ به بعد با ارائه الگوریتم پنگوئن سعی کرد تا با سایت هایی که از طریق خریداری لینک های اسپم سعی دارند رتبه خود را در گوگل بهبود دهند را شناسایی و جریمه کند.

 

backlink خدمات سئو و بهینه سازی شامل چه مواردی می شود؟

 

۴٫ بهینه سازی ساختار

کدنویسی

استفاده از کدهای زیاد و بیش از حد، سبب پیچیده شدن صفحات وب شده و در نتیجه سرعت بارگذاری صفحات کاهش می یابد. به همین دلیل، کوتاه کردن کدها و حفظ یک ساختار ساده، ضروری است. این کار سبب بارگذاری سریع تر صفحه شده و در نهایت بر افزایش ترافیک سایت موثر خواهد بود.

تست و بالا بردن سرعت سایت

در دنیای پر مشغله امروز که بر مبنای تکنولوژی بنا شده است و فضای مجازی مملو از رقابت است، هیچ کس فرصت زیادی برای پرداختن به یک سایت خاص را ندارد و اگر سایتی کند باشد، به احتمال زیاد مشتریان زیادی را از دست می دهد

بنابراین بالابردن سرعت سایت از مزیت هایی است که نمیتوان آن را نادیده گرفت. یکی از راه های تست سرعت سایت استفاده از ابزارهایی مانند gtmetrix.com میباشد

برای بالا بردن سرعت سایت خود میتوانید از راهکارهای ارائه شده استفاده کنید تا سرعت سایتتان بهبود یابد . در مقاله مهم ترین دلایل کندی وب سایت ها به شرح چند راه حل پرداخته ایم.

خروجی قالب

طراحی گرافیک سایت باید مانند دکوراسیون بکار رفته در یک فروشگاه، موجب جذب هرچه بیشتر مشتریان شود. در حقیقت سایت باید به صورتی باشد که در زمان ورود کاربر به سایت با یک ساختار ملایم بصری روبه رو شود.

بنابراین به شدت از شلوغی سایت بپرهیزید. همچنین در ساختاربندی طراحی گرافیک یک سایت باید جدا از بحث زیبایی و جذبه به مورد طراحی واکنش گرا هم توجه کرد.

یعنی همانطور که وب سایت ها برای صفحات مانیتور ها به صورت استاندارد طراحی میشوند، باید قابلیت نمایش با همان گرافیک و سرعت بالا برای ابزار های دیگر مانند تبلت ها و موبایل ها را هم داشته باشند.

ارتباط بین صفحات

در صورتی که طراحی سایت شما مناسب نباشد و ارتباط درستی میان صفحات شما برقرار نشده باشد، روبات گوگل و سایر موتورهای جستجو نمی توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و همین موضوع باعث می شود که محتوای سایت شما در اینترنت پیدا نشود.

وجود چنین مشکلی عملا کل فعالیت ها و زحمت های شما را به هدر خواهد داد. خدمات سئو و بهینه سازی همواره سعی می کند که نکات مهم و اساسی را در زمینه سئو سایت انجام دهد

و به همین دلیل پروژه های طراحی شده ما از کیفیت مطلوبی در گوگل برخوردارند و نتایج مناسبی کسب می کنند.

استفاده از Rich snippet

Rich Snippet یک کد HTML است که بر روی صفحات وب قرار داده می‌شود تا در نتایج گوگل ستاره‌دار شود و دارای بخشی از اطلاعات واضح مانند عکس، رتبه‌بندی، اطلاعات نویسنده و غیره در مورد محتوای هر صفحه است که در پایین نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

این کد لزوما در صفحات مرورگر قابل رؤیت نیست. توضیحات کامل در مقاله Rich Snippetچیست و چگونه باعث افزایش کلیک می‌شود؟ قرار دارد.

 

۵٫ سئو خارجی

برندسازی

وب برندینگ (web branding) یکی از روش های برندسازی و تجاری نمودن یک نام (brand) می باشد که از وب و ابزار های مرتبط به آن عنوان رسانه استفاده می نماید.

هدف برندسازی تمایز محصولات و خدمات یک شرکت نسبت به رقباست . یکی از روش های وب برندینگ, بهینه سازی سایت برای قرارگرفتن سایت در جایگاه مناسب و بازدید آن می باشد .

لینک ها

لینک های داخلی و لینک های خارجی از اهمیت به سزایی در سئو و بهینه سازی سایت برخور دار هستند. لینک بیلدینگ مجموعه ای از تاکتیک هایی است که تعداد لینک های داده شده به یک صفحه یا دامنه را افزایش می دهد .میتوانید از تبادل لینک ما نیز استفاده نمایید.

افزایش امتیاز سایت

افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت در کلمات کلیدی مرتبط دغدغه اصلی مدیران سایت ها است. تمام مدیران سایت ها تلاش می کنند که با بدست آوردن جایگاه مناسب در گوگل کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنند.

 

نتیجه گیری: خدمات سئو و بهینه سازی سایت

اگر شما سایتی دارید که میخواهید از آن نهایت استفاده را داشته باشید و مشتریان خود را در اینترنت و فضای مجازی داشته باشید به شما توصیه میکنیم که از مشورت با افراد خبره و با تجربه در این زمینه استفاده کنید زیرا این کار باعث رشد هرچه سریع تر رتبه سایت شما خواهد شد و هم در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

در صورتی که تمایل به انجام خدمات سئو و بهینه سازی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

محمدجواد
محمدجواد

ثبت نظر