• 0935-267-7530
  • info@s2020.ir

چگونگی معرفی سایت به موتورهای جستجو

افزودن سایت به 350 موتور جستجو

چگونگی معرفی سایت به موتورهای جستجو


چگونگی معرفی سایت به موتورهای جستجو:

حتما تا کنون به اهمیت پیدا شدن سایتتان در موتورهای جستجو پی برده اید. آمار موتورهای جستجو نشان می دهد که بیشتر سایت های اینترنتی از طریق موتورهای جستجو پیدا شده و به کاربران معرفی می شوند .

در این میان آمار و ارقام سایت ها و فعالان بهینه سازی در موتورهای جستجو بیانگر این است که موتور جستجوی گوگل به عنوان محبوبترین و کارآمد ترین موتور جستجو از لحاظ امکانات و از لحاظ فنی ، در میان کاربران اینترنت شناخته شده است.

بدیهی است که این امر صاحبان سایت ها و وبلاگ ها را بر آن می دارد تا سایت خود را به شیوه های مختلف به موتور جستجوی گوگل معرفی کنند .

برای معرفی سایت به گوگل راههای بسیاری پیشنهاد می شود و هر سال کنفراسنهای بسیاری با محوریت ” بهینه سازی در موتور جستجوی گوگل ” در کشورهای مختلف جهان و محافل فناوری اطلاعات برگزار می شود.

از این رو دانستن نکاتی چند از این پروسه برای هر وب مستری اجتناب ناپذیر است :

 

۱- افزودن نشانی سایت (URL) به صورت مستقیم به موتور جستجوی گوگل :

در این روش با استفاده از امکاناتی که سایت گوگل در اختیار کاربران قرار داده ، می توان فقط آدرس سایت را به موتور جستجوی گوگل پیشنهاد کرد ،

و اینکه چه وقتی این آدرس توسط گوگل فهرست می شود بستگی به تعداد آدرسهایی که از قبل ثبت شده و سیاستهای فنی گوگل دارد که این روش در مدت زمان کوتاه موثر نیست و نیاز به زمان نسبتا زیادی دارد .
برای افزودن سایت خود با استفاده از این روش به آدرس زیر مراجعه کرد و اطلاعات سایت خود را وارد کنید :

 

افزودن سایت به موتور جستجوگر گوگل

 

۲-استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل:

این روش مناسب ترین و بهترین راه است که مستقیما توسط سایت گوگل در اختیار وبمستر ها قرار گرفته است. شما میتوانید با مراجعه به مقاله ثبت در وب مستر گوگل بطور مختصر با روش ثبت سایت خود آشنا شوید و یا به آموزش ابزار وبمستر تولز گوگل مراجعه کرده و با توضیحات کامل آن آشنا شوید.

 

۳-نقشه سایت خود را ایجاد و به گوگل معرفی کنید:

حال نوبت آن رسیده که نقشه سایت خود را ایجاد کرده و آن را به گوگل معرفی کنیم تا روبات جستجوگر گوگل به راحتی بتواند لیستی از فایلهایی را که توسط این نقشه معرفی کردیم دانلود کرده و در فهرست جستجوی خود قرار دهد . جهت آشنایی بیشتر با تولید نقشه سایت خودتان و معرفی به گوگل میتوانید از این مقاله استفاده کنید.

 

 

علاوه بر ثبت سایت خود در گوگل می توانید از ثبت سایت در موتورهای مطرح دیگر استفاده نمایید.

در ادامه آدرس این موتورهای جستجوگر و توضیح مربوطه قرار داده شده است.

 

افزودن سایت به موتور جستجوگر بینگ، یاهو و ام اس ان: این سه موتور جستجو میتوانند با ثبت سایت مزبور در موتور جستجوگر بینگ، عملیات ثبت و شناسایی سایت مورد نظر را انجام دهند.

 

افزودن سایت در موتور جستجوگر بینگ 

 

اگر میخواهید به موتورهای جستجوی بیشتری معرفی کنید، من چند تا از سایت هایی که این کار رو انجام میدن بدون درد سر برای شما اینجا گذاشتم تا با توجه به راهنمایی های بالا لینک خودتون رو ثبت کنید.

یکی از مطرح ترین سایت های ثبت، سایت www.submitexpress.com میباشد که علاوه بر ثبت سایت؛ امکان سئو و بررسی آدرس سایت را نیز دارد.

 

افزودن سایت در www.submitexpress.com

 

این سایت ، وب شما رو به ۲۰ موتور جستجوی مطرح سابمیت میکنه:

http://www.freeaddurl.org/submit-free-search-engine-submission.html

و توصیه خود گوگل : http://www.scrubtheweb.com/addurl.html

 

سایت های بیشتری هم وجود دارند که اینها کلا به همون موتورهای جستجویی معرفی میکنند که سایت های دیگه هم معرفی میکنند.

با وارد کردن کلمه add url تو گوگل میتونید این سایت های رو پیدا کنید و یا url submition موفق باشید.

حجت
حجت

ثبت نظر